اقدامات اولیه برای شروع یک کسب و کار

از کجا شروع کنم؟ اقدامات اولیه برای شروع یک کسب و کار

به محض اینکه تصمیم گرفتید کسب و کار خود را آغاز کنید باید بفهمید که از کجا شروع کنید! شروع موفق یک کسب و کار مراحل زیادی دارد و وقتی که تلاش می کنید بفهمید چه کاری را اول انجام دهید می تواند شگفت انگیز باشد. در اینجا راهنمای شروع کسب و کار را توضیح می دهیم.

 

ایده کسب و کار را ارزیابی نمایید

هر ایده ای برای کسب و کار در واقع یک ایده خوب نیست. ممکنست فکر کنید ایده کسب و کارتان تک است و هیچ چیزی مانند آن در بازار وجود ندارد – اما گاهی اوقات، این واقعیت که چیزی شبیه ایده شما وجود ندارد ممکنست نشانه هشداردهنده ای بر این باشد که این ایده بازار ندارد.

 قبل از اینکه برای شروع یک کسب و کار عجله کنید، ایده کسب و کار را ارزیابی کنید تا مطمئن شوید بازار نسبتاً بزرگی از مشتریان وجود دارد که می خواهند کالا یا خدمات شما را بخرند. چنین چیزی را تحقیقات بازار می نامند و راههای مختلف بسیاری برای شروع وجود دارد، از جمله اینکه یک شرکت تحقیقات بازار اجاره کنید تا ایده تان را در بازار بیازمایید. اگر بودجه کافی برای اجاره ندارید – خودتان تحقیق کنید.

 دقیقاً بفهمید که مشتری هدف شما چه کسی است، کجا زندگی می کند، چند ساله هستند، چقدر پول برای کالاها یا خدمات مشابه در هفته خرج می کنند؟ هرچه مشتریان خود را بهتر بشناسید، عملکرد تلاشهای بازاریابی تان بهتر خواهد بود. بفهمید بزرگترین رقبایتان چه کسانی هستند و چه چیزهایی کسب و کار شما را مجزا می کند و شما را منحصر بفرد می سازد.

 بر روی یک طرح تجاری برای شرکت خود کار کنید چون طرح مستلزم این است که شما بدانید چند تا فروش باید انجام دهید تا سر به سر بشوید – و این تحقیق به شما کمک می کند مشخص نمایید آیا ایده شما شدنی است یا نه.

 اگر دارید کسب و کاری را با افراد دیگری بعنوان شریک شروع می کنید – حتماً هم مؤسسان خود را به دقت انتخاب کنید. شما می توانید افرادی را که بخوبی می توانید با آنها کار کنید و کسانی که مهارتهایی دارند که مهارتهای شما را کامل می کنند انتخاب نمایید. مثلاً، اگر شما در خدمات مشتری عالی هستید اما وقتی که نوبت به کار اجرایی می رسد بی نظم و بی برنامه اید – کسی را پیدا کنید که منظم است و هنگامی که شما بر روی خدمات مشتری متمرکز می شوید توجه زیادی به جزئیات دارد و می تواند از عهده وظایف اجرایی بربیاید. هیچ کس نمی تواند در همه چیز خوب باشد. مهمترین چیز در انتخاب شرکاء در یک کسب و کار، انتخاب افرادی است که هر یک مهارت دشواری دارند که در افزایش پتانسیل شما برای موفقیت لازم است.

 

انتخاب یک ساختار کسب و کار

به محض اینکه ایده شما از مرحله تحقیقات بازار می گذرد و شما تصمیم گرفته اید که از هم مؤسسان استفاده کنید یا نه، بعد می توانید نوع ساختار کسب و کاری را که برای شرکتتان از همه بهتر است مورد توجه قرار دهید. اگر به یک کارگاه خرده فروشی نیازی ندارید و از یک دفتر خانگی شروع می کنید ممکنست بتوانید بعنوان یک مالک انحصاری شروع کنید. اگر نمی خواهید مالکیت انحصاری خود را تحت نام خود راه اندازی کنید، می توانید ( بسته به جایی که زندگی می کنید) از یک سازمان دولتی " نمایندگی" بگیرید.

 اگر شریکانی دارید باید به اشکال دیگر ساختارهای کسب و کار مانند شراکت، شرکت با مسئولیت محدود و یا شرکت توجه داشته باشید. اگر در انتخاب ساختار مناسب کسب و کار نیاز به کمک دارید از دفتر اتحادیه مشاغل کوچک محلی کمک بگیرید. آنها به کارآفرینان مشاوره رایگان می دهند.

 

مجوز کسب و کار بگیرید

مجوز کسب و کاری که شرکت جدیدتان نیاز دارد به نوع کسب و کاری که می خواهید شروع کنید و جایی که زندگی می کنید بستگی دارد. بیشتر ایالت ها و بخش ها به مجوز، ثبت یا مجوز کسب و کار نیاز دارند تا یک کسب و کار قانونی را با حمایت از بهداشت و ایمنی و یا اهداف مالیاتی آغاز نمایند. به وب سایت ایالت خود مراجعه نمایید تا اطلاعاتی درباره شرایط کسب و کار بدست آورید و یا با دفتر منشی بخش محلی تماس بگیرید و از او بخواهید طبق قوانین و مقررات محلی به شما کمک نماید.

طراحی سایت
يكشنبه 31 شهريور 1398.
تاریخ شمسی :
Sep 22 2019.
تاریخ میلادی :
JoomShaper