آنچه که باید قبل از شروع یک کسب و کار مورد توجه قرار دهیم

آنچه که باید قبل از شروع یک کسب و کار مورد توجه قرار دهیم

 نیروی بسیار گیرا و مؤثری است – شما یک ایده عالی دارید، یک کار منحصربفرد، یک سری روش خارق العاده، یا محصولی که نمی توان آن را از دست داد. اما راه اندازی کار مرحله بعدی نیست ... آن آخرین مرحله در جاده کارآفرینی است. وقت، پول و آینده شما دخیل هستند. پس کارهایتان را سر و سامان بدهید و با چشم عقل به کار نگاه کنید.

 

یک طرح تجاری داشته باشید

 برای اینکه یک تجارت موفق بشود به چیزهایی بیشتر از کالاها و خدمات عالی بستگی دارد. تجارت نیز همانند یک طفل تازه بدنیا آمده نشاط حیات مختص به خود را دارد که با نیازها و شرایط خاصی برای باقی ماندن و پیشرفت کردن همراه است. ابتدا ساختار و فرایندهای کار خود را طرح ریزی کنید. شما به یک ساختار مدیریتی نیاز دارید که ممکنست در ابتدا بسیار محدود باشد. شما باید سوابق مالی خود را نگه دارید و مالیات ها را بایگانی کنید. شما باید تعیین کنید که یک شرکت " س" تأسیس کنید یا یک شرکت " ک" و یا شرکتی با مسئولیت محدود (LLC) که هریک تفاوت زیادی در سوددهی شما ایجاد می نماید.

 

البته شما به مکان نیز نیاز دارید، رابط مشتری ( یک فروشگاه، یک وب سایت و یا فهرست پستی) را طراحی کنید، قیمت هر چیزی را که برای شروع به آن نیاز دارید تعیین کنید و اندازه و میدان کارتان را مشخص نمایید. باید آمارگیری خود را تعریف کنید تا بتوانید مکان درست را انتخاب کنید و/ یا بازار خود را هدفگیری نمایید. باید کد شهر ها را جستجو کنید و بدانید چه مجوزهایی لازم دارید.

 

درست کردن و خوردن پاستای خوشمزه بخش بسیار کوچکی از کل کار است بنابراین قبل از اینکه اشتباه کنید، مطمئن شوید از پس همه کارهای دیگر برمی آیید و بعد کارها را سرو سامان بدهید.

 

دارایی ها و اعتبار خود را مرتب نمایید

 مطمئن شوید که جیب هایتان آنقدر عمیق هستند که بتوانید از عهده هزینه های راه اندازی و چندین ماه فروش کُند اولیه بربیایید. بیشتر کارآفرینان در مراحل آغازین مجبورند پول بیشتری وارد کار کنند و سودی هم بدست نیاورند. مطمئن شوید که منابعی برای انجام این کار دارید و می توانید خود و خانواده تان را نیز تأمین نمایید.

 

اگر فکر می کنید که ممکنست به پول نیاز پیدا کنید، قبل از اینکه شروع کنید، زمانی که ایده جدید و جالبی دارید، سرمایه گذارانتان را به خط کنید، نه اینکه وقتی که با بی پولی مواجه شدید سعی کنید آن را رفع نمایید.

 

چه دوستان، چه خانواده و یا بانک باشد باید قبل از اینکه شروع کنید تعهد آنها را بدست آورید. وقتی که یک طرح تجاری آماده دارید که در بهترین کلاف پلاستیکی کینکو پیچیده شده و پیش بینی فروش و سود آن کامل است می توانید تفاوت عظیمی بوجود آورید.

 

با مهارت لازم وارد شوید

 همیشه بخاطر داشته باشید که ممکنست دنیا در اشتیاق شما برای ایده بزرگتان سهیم نشود. همچنین بخاطر داشته باشید که حتی بهترین ایده فقط به اندازه اجرای آن خوب است. ممکنست تصوراتی که از موفقیت در یک مغازه کوچک در کنار خیابان دارید و دایر نمودن آن به اندازه وسع شما است به تحقق نپیوندد. بیشتر کسب و کارهای جدید شکست می خورند و شرایط سخت اقتصادی شانس موفقیت را افزایش نمی دهد.

 

شما باید با مردم صحبت کنید. با کسانی که به موفقیت دست یافته اند و کسانی که شکست خورده اند صحبت کنید. با بانکداران صحبت کنید، حتی اگر از آنها پول نمی خواهید، چون آنها موفقیت ها و شکست های بسیاری از مشتریان خود را دیده اند. با دوستان، خانواده و افرادی که آنها را نمی شناسید صحبت کنید. با کسانی که همان کسب و کار را دارند صحبت کنید و موانع پیش بینی نشده ای که با آنها روبرو شده اند و همچنین عواملی که به آنها کمک کرده موفق بشوند را بشناسید. از آنها بپرسید که آیا در هر قسمت دوباره آن کار را انجام خواهند داد.

 

شروع کسب و کار خودتان یک تصمیم بسیار شخصی با پیامدهای گسترده و دائمی، چه خوب و چه بد، می باشد. نباید سرسری و بدون آمادگی و یا بدون دانش و تمایل برای پذیرفتن ضرر و زیانهای احتمالی در صورت عدم موفقیت وارد آن کسب و کار شد.

طراحی سایت
يكشنبه 31 شهريور 1398.
تاریخ شمسی :
Sep 22 2019.
تاریخ میلادی :
JoomShaper